Takip Et:

Serrafoodie Orta Çağ’dan Bildiriyor

Bu yazının ana konusu artık 2.evimiz olan Düsseldorf olacaktı güya.

Dün oradan döndüm, her ay neredeyse 1 kere gittiğim için de yazacak yerler, anılar birikti. Sabah erken saatlerde bilgisayarın başına oturacaktım. Ancak sabah 06:00 sularında Bedaş bize elektriğin hayatımızda ne önemli olduğunu göstermek adına elektrikleri kesince bir anda şu aralar popüler bir dizi olan “Revolution” karanlığına büründük. İlk başta çok kötü değildi, ” aaa madem elektrik de yok biraz daha uyuyim” dedim. 1-2 saat sonra teker teker etraftaki evlerin alarmları çalmaya başladı, tam bir kanon durumu vardı. Jeneratör gürültüsü de eklenince uyku yalan oldu. Dün kafamda yaptığım planlardan biri de evi temizlemekti, çok üzülerek(!) onu da yapamayacağımı fark edince bari kendime şöyle güzel bir kahve koyayım dedim. Oopps elektrik yok, ekmek kızartayım? O da olmaz. Hımm netten gazete okuyayım? Wireless çalışmıyor. Annemi arayayım? Cep telefonunun şarjı bitti, ev telefonu da telsiz olduğundan çalışmıyor. Tamam o zaman kitap okuyacağım ama ya açlık ne olacak?! O sebeple kendimi evden atıp Mavra’ya gideyim belki orada jeneratör vardır dedim. Sokağa bir çıktım tüm mahalleli dışarı dökülmüş, bütün dükkanlar ve tabii ki Mavra’da da mumlar eşliğinde romantik takılmaca durumu vardı. Oradan elektriğin 13:30’da geleceğini öğrenip 2 seçenek arasında kaldım. Ya okula (Topkapı sarayı) erken gidicem ya da elektriğin peşine düşücem. Bu arada ben Topkapı sarayında bir ders alıyorum, “saray ve şehir” adında, dersi Topkapı Müzesi müdürü Haluk Dursun veriyor. Bu sebeple sarayda telefonumu şarj etme zevkinden yararlanmayı ciddi ciddi düşündüm. Ama daha mantıklı bir seçenek olan Karaköy’e inmeyi tercih ettim.

Karabatak’ta oturdum (merak ettim hala aynı halde mi), tercih ettiğim yer de prize en yakın olandı tabiiki. Böylelikle birkaç saatlik hayattan kopuş son bulmuş oldu.

Karnım da doydu! Bakınız;

20130424-121818.jpg

Bu sebeple asıl amacım olan Düsseldorf’taki çimler üzerinde kitap okuma seanslarımdan, Rhein’da yürüyüş turlarımızdan, alışveriş çılgınlıklarımızdan ve lezzetli yemeklerden bahsetme yazım bir başka bahara kaldı.

Bedaş’tan bir daha böyle şakalar yapmamasını umuyor, hepimize bol elektrikli günler diliyorum. Güzel havanın tadını çıkarın! Mesela şöyle;

20130424-122413.jpg