Takip Et:

Miyabi Akatlar

Baştan uyarayım bu yazı reklam içermektedir.

Devamlı arkadaşlarımın, eski iş arkadaşlarımın restoranlarına gidiyorum, ama bir türlü yazamıyorum. Şeytanın bacağını Miyabi (Adres:Akatlar Mah.Zeytinoğlu Cad. Yaren Sok.No: 6/14-15 Akatlar, İstanbul, Telefon:0212 352 02 22) ile kırayım dedim. İlk dönem yazılarımı okuyan varsa japon yemekleri tutkumu bilirler. Buna bir yeni restoranın eklenmesi hem de eski iş arkadaşımın ortak olması beni oldukça mutlu etti.

Mehmet’le Abracadabra’dan tanışıyoruz. O zamandan beri de iletişimimiz kesilmedi facebook sağolsun, bir de abisi de Peymane’ye her gittiğimizde bizi ağırlarken de haberlerini aldım. Bir süredir de heyecanla bekliyordum Miyabi’nin açılışını. Kadro İstanbul’un en iyi japon restoranlarından tanıdık ve oldukça deneyimli yüzler. Miyabi’ye gittiğinizde de size bunu yoğun bir şekilde hissettiriyorlar. Akatlar’da Zeytinoğlu caddesini kesen sokaklardan birinin hemen girişinde olan mekan sadece yemekleri değil dekorasyonuyla da oldukça ilgi çekici. Bahçesinin olması yazın da çok keyifli olacağının göstergesi.

Biz levrek carpaccio (italyanca isim pek olmamış sanki ama insanımıza daha açıklayıcı olabilir böyle, japonların usuzukuri’sine fıstık ezmeli bir sosla değişik bir tat katmışlar), tempura ve farklı roll’lar söyledik. Eğer çiğ balık yemekten zevk alıyorsanız levrek carpaccio şart! Tempura sebze ve karides karışık istedik. Bir tek sanki sosa konacak turp rendesini biraz az koymuşlardı ama onun dışında dışı çıtır, içi tam kıvamında ve yağ emmemişti. Roll’lardan da favorimiz diğerlerine göre birazcık pahalı olsa da lobster roll idi. Yediklerimiz bizi kesmeyince birer tane de unagi-avokado temaki (külah gibi olan suşi) söyledik. Yosunu çıtır çıtır, inanılmazdı. Üzerine yeşil çaylarımızı söyleyip kalkmaya hazırlanırken gecenin sürprizi geldi. Tatlılarını mutlaka tavsiye ederim. Kestane püresi, dondurma ve çikolatanın muhteşem uyumu. Hiç aklımızda yokken sildik süpürdük. Kısaca her şey çok güzeldi, tek sorun mekanın ışığı resim çekmeye hiç elverişli değildi o sebeple yemek fotoğraflarım pek güzel çıkmadı. Kapanışı fotoğraflarla yapmadan önce ekibi tebrik eder sizlere de gidemeseniz bile yakında oturuyorsanız evinize sipariş vermenizi (ki bence tembellik yapmayın gidin) tavsiye ederim.

IMG_0088

 

IMG_0087

 

Processed with VSCOcam with f2 preset

 

IMG_0089