Takip Et:

Hatsuhana

Processed with VSCOcam with kk1 preset

Seyahatlere gidiliyor ama paylaşımlar aksıyor, bu sebeple şu anda yaşamakta olduğum jet lag’i fırsata dönüştüreyim dedim.

1430912993_full.jpeg

İlk paylaşımım son derece zor şartlar altında gittiğim Hatsuhana‘dan yapıyorum. Buraya 8 sene önce New York’a ilk geldiğimizde gitmiştim ve en çok aklımda kalan yerdi, o sebeple açılışı burda yapmayı tercih ettim. Ama jet lag’i hesaba katmamışım! Uçakta 1 saat uyudum ki akşama uyuyabileyim diye ancak hataymış. Hem acayip sıkıldım, hem de JFK’ye indiğimizde yorgunluktan bayılmak üzereydim, üzerine bir de pasaport ve taksi kuyruğu! Otele ulaştığımda baya mala bağlamış haldeydim, dolayısıyla Hatsuhana’da daha beter! Ama yine de bu minnoş suşileri götürdüm, paket yaptırdık, yiyemediklerimi de bugün götürmeyi planlıyorum, hihihi.

Suşi ve japonseverseniz Hatsuhana tavsiye edilir!

IMG_0765.JPG

Diye başlamışım seyahate ama burada bırakmak yazık olurmuş. Jetlag’e kurban edilen bir Hatsuhana macerası… Neyseki bunu telafi etmeye fırsatım oldu. hem de ne etmek!

Bir öğle yemeğinde ne yapsak ne yapsak diye düşünürken yolumuzu Hatsuhanaya çevirdik. Kapıdaki adam 1 saat 15 dakikada yemeğiniz biter mi diye sordu, biz of course! diyince köşemize kurulduk.
Japon restoranlarında suşi barında oturmaya bayılıyorum, hem hazırlarken şefi izleme şansınız oluyor, hem de hazırlananları hızlı bir şekilde yeme! Bu sayede mesela orada çalışan herkesin favorisi olduğunu zannettiğim çıtır mini kalamarları tatma şansını yakaladım. Umarım bir kez daha yeme fırsatı yakalarım çünkü acayip birşey. Sashimi olarak istemenizi tavsiye ederim çünkü tüm dokusunu ağzınızda hissetmeniz çok önemli. Çıtır çıtır onlarca yenilebilecek cinsten!

1430912948_thumb.jpeg

Tempura, İstanbul’da pek tercih etmiyorum, ama Hatsuhana’da denememek olmazdı. Nobu’da da istedik ama pek beğenmedik, sosu acayip tuzluydu. Burada yiyince nasıl olması gerektiğini daha iyi anladık! Bir de shiso yaprağı da kızartıp koymuşlar, aroması çok hoş tavsiye ederim.

Processed with VSCOcam with kk1 preset

Daha önce resmini koyduğum suşilerin yanısıra aşağıda gördüğünüz çok fotojenik güzellikleri de koydum. Onları da buraya koymasam olmazdı.

Processed with VSCOcam with kk1 preset Processed with VSCOcam with g2 preset

 

Böylece keyfimle geçirdiğim bir yemek tecrübesinin ardından iç rahatlığıyla Hatsuhana’ya gidin diyebilirim. Bir de Tomoe sushi var çok methedilen, umarım bir dahaki gidişimde oraya da uğrayabileceğim, o zaman orayı da yazarım…